PUBG MOBILE, 10 MİLYON GÜNLÜK KULLANICIYI GEÇTİ


Tencent ve PUBG Corp. dünya çapında büyük yankı uyandıran PlayerUnknown's Battlegrounds MOBILE’ın (PUBG MOBILE) Çin dışındaki ülkelerde 10 milyon günlük aktif kullanıcı sayısını geçtiğini açıkladı.

Tencent ve PUBG Corp., son derece popüler oyunun mobil sürümünü 19 Mart’ta App Store ve Google Play Store’da yayınladı. Aktif kullanıcı sayısındaki bu dönüm noktasının yanı sıra, PUBG MOBILE, 100’den fazla ülke ve bölgede en çok indirilen unvanını da elde etmeyi başardı. Bu performansa ulaşabilen en hızlı oyunlardan birisi ola PUBG MOBILE için birinciliği yakalamak bir haftadan kısa sürdü.

Yayınlandığı günden bu yana övgüler alan PUBG MOBILE, 2018 Google Play Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Oyun” ve “En İyi Topluluk Oluşturan Oyun” kategorilerinde aday gösterilerek, iki kategoride aday olan tek oyun olmayı da başardı.

PUBG MOBILE geliştirici ekibi, PlayerUnknown’s Battlegrounds PC sürümündeki ana deneyimi mobile taşımaya odaklandı. Mobil için en iyi hâle getirilen kullanıcı arayüzü ile orijinal deneyim korundu. Ekip, oyunculara akıcı, sezgisel ve insanı saran bir deneyim yaşatmak için kontrollere ve oyunu mobile uygun hâle getirecek değişikliklere özellikle önem gösterdi. Geliştirici ekibi, oyuna her ay yeni içerikler eklemek için sıkı bir şekilde çalışmayı sürdürüyor.

Kısa süre önce PUBG MOBILE, oyuncularını Miramar savaş alanının iç daraltan arazisine taşıdı. Epik karşılaşmalar için tasarlanan geniş şehirlerin engebeli bir çölde yer aldığı Miramar, yüksek tempolu bir kapışmayı oyunseverlerin parmak uçlarına taşıyor. Mayıs Miramar güncellemesi hakkında daha fazla bilgi almak için PUBG MOBILE’ın Baş Tasarımcısı Jeff Kang’ın da yer aldığı videoyu aşağıdaki adresten izleyebilirsiniz.


PUBG MOBILE oyunculardan ve eleştirmenlerden çok sayıda olumlu yorum aldı. Geliştiriciler yüksek kaliteli içerikler hazırlayabilmek için oyuncularla etkileşim kurmayı sürdürüyorlar.


PlayerUnknown’s Battlegrounds hakkında
PC’de en çok oynanan oyunlardan birisi olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, oyuncuların diğer 99 yarışmacıyla karşı karşıya geldiği ve silah arayıp, hayatta kalmak için savaştığı heyecan dolu bir battle royale oyunudur. PlayerUnknown's Battlegrounds hâlihazırda PC, Xbox One ve mobil cihazlarda oynanabiliyor.Oyun hakkında daha fazla gelişmeden haberdar olmak için oyunun resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

PUBG MOBILE ‘ı App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Daha fazla bilgi için PUBG MOBILE resmi hesaplarını FacebookTwitter ve YouTube’da takip edebilirsiniz.
Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

  1. Mobg mobile 10 milyon, pubg bilgisayar bir o kadar ve xbox ta 7-8 milyon olduğunu düşünürsek dünyanın en çok oynanan oyunu sanırım

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yaparken konu ile alakalı ve güzel Türkçe'mizi doğru kullanarak yorum yapınız.

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

Akla Zarar Kartlar Oyunu

Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülür?

LovePlanet Nedir, Nasıl Kullanılır?

Romanson Saat Fiyatları

Blogger'da Site Haritası veya İçindekiler Bölümü Nasıl Oluşturulur?