Merhaba Sevgili Okur,


Bugüne kadar bloglarımızı güzelleştirmek ve bloglarımızı daha verimli kullanmak için birçok öğretici bilgi paylaştık. Bugün hepimizin sık sık karşılaştığı ama pek önem vermediğimiz chat desteğinden bahsedeceğim.

Profesyonel Blogger’ların en önemli özellikleri okurlarının ve takipçilerinin sorularını samimiyetle cevaplamasıdır. 14 Yılı aşkın süredir blog yazarlığı yapıyor ve profesyonel blogger yaşamımda birbirinden çeşit sorularla karşılaştım. Tabi ki bu sorulara özverili ve samimi cevaplar vermemiz vesilesi ile her geçen gün etkileşimimiz arttı.

Üstelik hayatınızı benim gibi blog yazarlığı, içerik editörlüğü, haber editörlüğü yaparak idame ettiriyorsanız, ziyaretçileriniz ve okurlarınız için ulaşılabilir olmanız son derece önemlidir.
Aslında bloğunuzu ziyaret edenler aynı zamanda potansiyel müşterilerinizde olabilirler.
Sadece blog yazarları için değil, internette yer alan hemen hemen herkesin ihtiyaçlarını karşılamak için jivochat imdada yetişiyor.

JivoChat Nedir?
İşim terimsel ve teknik tanımından öte jivochat'in kısaca tarifini yapalım. Jivochat web sitenize gelen ziyaretçilerin sizinle veya yetkili kişi ile direkt anlık olarak mesajlaşmasını sağlayan mükemmel bir sistemdir. Şahsen bir ben birkaç gündür bloğumda aktif ettiğim jivochat sayesinde hem birkaç güzel insanla tanıştım hem de aylık bütçeme 1600 tl katkı sağlayacak bir iş anlaşması yaptım.
İşin daha ticaret kısmını ele alırsak, e-ticaret sitesini ziyaret eden potansiyel müşterilerin işletme ile, işletme yetkilileri ile iletişimi sağlayan yararlı bir uygulamadır.

Üstelik potansiyel müşterileriniz olan ziyaretçilerinizin size yazdığı mesajları cep telefonunuzdan, bilgisayarınızdan veya tabletinizden görerek her zaman her yerden onlara cevap verebilirsiniz. Bence Jivochat’i en güzel özelliklerini listelesek en zirveye bu özelliğini koymamız gerekir.
Yıl 2018 ve artık çağımız internet ve teknoloji çağının ötesinde mobil çağ olarak nitelendirilen çağdır. O halde ziyaretçilerimizle, müşterilerimizle birebir anlık iletişim kurmak en iyi pazarlama yöntemleri arasındadır.

JivoChat Nasıl Kullanılır?
Bir web siteniz var ve Jivochat uygulamasını web sitenize entegre etmek ve kullanmak istiyorsunuz. O zaman aşağıda bahsedeceğim adımları uygulayarak kolayca JivoChat’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

1.Adım Üye Olmak!
Öncelikle buraya tıklayarak jivochat’e üye oluyorsunuz.

2.Adım Kod Yerleştirmek!
Bir web siteniz veya bloğunuz varsa az çok kodlarla haşır neşir olmuşsunuz demektir. Yok, siz sadece parayı ödeyip de web sitesi sahibi olanlardansanız ve bu kod işlerinden falan anlamıyorsanız, para verip siteyi satın aldığını kişi veya kuruma isteğinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Kalanını onlar halleder.

Üye olduktan sonra sistem size bir kod verecek bu kodu web sitenizin </body> kodunun hemen üzerine yaptırmanız yeterli olacaktır.

<!-- BEGIN JIVOSITE CODE {literal} -->
<script type='text/javascript'>
(function(){ var widget_id = 'dWiDUY4jqO';var d=document;var w=window;function l(){
var s = document.createElement('script'); s.type = 'text/javascript'; s.async = true; s.src = '//code.jivosite.com/script/widget/'+widget_id; var ss = document.getElementsByTagName('script')[0]; ss.parentNode.insertBefore(s, ss);}if(d.readyState=='complete'){l();}else{if(w.attachEvent){w.attachEvent('onload',l);}else{w.addEventListener('load',l,false);}}})();</script>
<!-- {/literal} END JIVOSITE CODE -->

3. Adım İletişim platformu seçmek!
Kodları yerleştirdikten sonra jivosite admin sayfasına giderek ziyaretçilerinizle iletişim kurmak için bir mesajlaşma platformu seçmeniz gerekecektir.

Telegram, Facebook, Viber, e-posta gibi birçok seçenekten faydalanabilirsiniz.
jivochat iletişim kanalları

JivoChat’in Avantajları Nelerdir?
·         İnternette jivochat’in sağladığı hizmeti sağlayan birçok uygulama ve servis var. Bu kadar seçenek arasından neden JivoChat’i tercih ettiğimi ve önerdiğimi aşağıda sıraladığım avantajlarını okuyunca hak vereceksiniz.

·         İster basit bir web siteniz olsun isterse devasa bir markanın web sitesi olsun. Jivochat size mükemmel bir iletişim deneyimi sunuyor.

·         Müşterilerinizle anlık olarak mesajlaşmak hem marka değerinizi korumaya hem de marka popülerliğinizi arttır.

·         Kullanmaya başlamak için zahmetli kurulum aşamaları ile uğraşmaz birkaç kolay tık işlemi ile kurulumu tamamlayıp müşterilerinizle, ziyaretçilerinizle mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

·         Admin paneli üzerinden müşterilerinizle iletişim kuran personellerinizin detaylı istatistiklerini görüntüleyebilir, raporlayabilirsiniz. Bence bugün çok büyük markaların bile en büyük eksikliklerinden birisi olan iletişim istatistiği son derece isabetli bir özellik olmuş.
  
Son Sözler!
JivoChat’i kullanmaya başlamış olmaktan son derece memnunum. Eğer sizde jivochat’i kullanmaya başlamak istiyorsanız aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ve yukarıda bahsettiğim basit adımları uygulayarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

JivoChat hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

·         JivoChat'i incelemek için buraya,

·         JivoChat'in özellikleri ve örnek tanıtıcı materyal buraya,

·         JivoChat'i 14 gün ücretsiz olarak denemek için buraya tıklayınız lütfen.Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

Akla Zarar Kartlar Oyunu

Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülür?

LovePlanet Nedir, Nasıl Kullanılır?

Romanson Saat Fiyatları

Blogger'da Site Haritası veya İçindekiler Bölümü Nasıl Oluşturulur?