Blog Yazarları Whatsapp Grubu

Geçtiğimiz ay içerisinde bizzat tarafımdan kurulan Blog Yazarları Whatsapp Grubu işlerimin yoğunluğu nedeniyle biraz aksamıştı. Pek ilgilenemediğim whatsapp grubunu daha aktif ve daha faydalı hale getirmek için biraz düzenleme yaptım ve grup için bazı kurallar listesi hazırladım.

Blog Yazarları Whatsapp Grubu'nun Amacı Nedir?
Blog Yazarları Whatsapp Grubu'nun amacını kısaca açıklamak istiyorum. Bilindiği üzere anlık mesajlaşma araçları içerisinde en sağlıklı iletişim aracı olan Whatsapp Blog Yazarlarının da birbirleri ile iletişimde kalması, sorunların çözülmesi konusunda birbilerine yardımcı olması için faydalı bir araçtır.

Blog Yazarları Whatsapp Grubu blog yazarlarının birbirlerine kazanç sağlaması için iş paslama, birbirlerine karşılaştıkları problemlerin çözümü konusunda yardımcı olma gibi amaçlar ve gayretler taşımaktadır.

Blog Yazarlığı hakkında ipuçları, kullanılan blog yönetim sisteminde yaşanan problemlerin çözümü, yazı ve içerik konusunda birbirine yardımcı olma, karşılıklı bloglarda misafir blogculuk yapma ve istenildiği takdirde yakın bölgelerde ikamet eden blog yazarlarının bir toplantı yapmasını sağlama gibi amaçlar taşımaktadır.

Blog Yazarları Whatsapp Grubu'na Nasıl Katılabilirsiniz?
Whatsapp Grubuna katılım tamamen gönüllük esasına dayalıdır. Bir blogu olan herkes gruba katılım sağlayabilir. Blog Yazarları Whatsapp Grubu'na katılmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. En kısa sürede formda yer alan bilgilerinize istinaden gruba katılmanız sağlanacaktır.

Blog Yazarları Whatsapp Grubu Katılım Formu

Blog Yazaları Whatsapp Grubu Kuralları Nelerdir?
Gönüllük esasına dayalı olan katılımda kurallar koymak her ne kadar abesle iştigal gibi görünsede karışıklıkları ve anlaşmazlıkları önlemek adına bazı kurallar koymak gerekmektedir. Buna istinaden hazırlanan kuralları sıralayabiliriz.


  1. Gece 00:00 ile sabah 08:00 saatleri arasında paylaşım yapmak veya soru sormak yasaktır. Çok acil durumlar olsa bile diğer insanların rahatsız olabileceğini göz önünden bulundurarak bu saatlerde gruba yazılmaması önemle rica edilmektedir. 
  2. Yapılan paylaşımlarda '' bana göre '' ya da '' benim görüşüme göre '' gibi şahsi fikirlerinizi belli eden tabirler kullanmanız fikir ayrılıklarının yaşanmaması için son derece önemlidir.
  3. Grup içerisinde kişisel samimiyeti bulunanlar dışında siz ve biz dilinin kullanılması, hitap ederken, hanım veya bey şeklinde hitap şekillerinin kullanılması karşılıklı saygının korunmasını sağlayacaktır. Unutmayınız '' Sevgide serbestlik saygıda mecburiyet vardır. '' 
  4. Gruptan çıkmak isteyen Blog Yazarları nazik ve kibar şekilde neden gruptan ayrılmak istediğini belirterek gruptan ayrılırsa yaşanan aksaklıklara krşı bir veri elde edilmiş olur.
  5. Gruba davet etmek istediğiniz başka bir Blog Yazarı arkadaşınız olursa referans yöntemini kullanarak gruptan direkt telefon numarasını paylaşarak formu doldurmadan gruba dahil olmasını sağlayabilirsiniz.
  6. Grupta Blog Yazarlığı temel alınan konular dışında siyasi, müstehcen ve laubali paylaşımların yapılması yasaktır. Grupta Kadın Blog Yazarları olduğu dikkate alınarak argo veya küfür içeren paylaşımlar yapmak yasaktır. Böyle paylaşımlar yapan grup üyesi olursa uyarılmaksızın gruptan çıkarılacaktır.


Blog Yazarları Whatsapp Grubu şimdiden tüm Blog Yazarları'na hayırlı ve uğurlu olsun.

İlerleyen zamanlarda facebook ve linkedin grupları da açılarak whatsapp grup üyeleri bu gruplara da dahil edilecektir.


Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

LovePlanet Nedir, Nasıl Kullanılır?

Romanson Saat Fiyatları

Online Efektli Video Hazırlama Programı

Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülür?

Akla Zarar Kartlar Oyunu