Google Fred Güncellemesi Nedir? (2017)

Google 2016 yılının sonlarına doğru ve 2017 yılının başlarında çok köklü değişikliklere neden olan algoritma güncellemeleri yaptı. SEO Sektörün uzman kimliği ile hizmet veren birçok profesyonel bile bu güncellemelere yetişemediği gibi bazılarına bir anlamda veremiyordu.

Google ve Google'ın mühendisleri twitter gibi sosyal ağ hesapları üzerinden soru yağmurunu tutulmaya başlanmıştı ki, Gary İlyes ve Barry Schwartz bir açıklama yaptılar.

Her gün algoritmalarda güncelleme yaptıklarını ancak son olarak FRED UPDATE ismini verdikleri güncelleme ile büyük değişikliklerin olacağını duyurdular.

Şubat ayı içerisinde yerli ve yabancı birçok web sitesi spam cezası almıştı ve bu cezalar ile bir güncelleme geleceği aşikardı.

Böylelikle Google, her gün güncelleme yaptıklarını ilk kez resmi bir açıklama ile duyurmuş oldular. Zira sık sık güncellemelerin yapıldığı SEO uzmanları tarafından dile getiriliyordu. Çünkü arama sonuçlarındaki sıralamalar sürekli dalgalı bir şekilde değişiyordu.

Ayrıca Gary Illyes '' aksi söylenmedikçe bundan sonraski tüm güncellemelerin adı Fred olacaktır'' şeklinde bir tweet attı.


Google Fred Güncellemesi ile ilgili elimizde bulunan bilgiler bu kadar.

İlerleyen sürelerde Google Fred Güncellemesi ile ilgili edineceğimiz yeni bilgileri bu yinelenen içerik ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Google Fred Güncellemesi ile ilgili yabancı kaynaklarda yer alan bilgiler kısaca şöyle ;

Yeni, doğrulanmamış Google sıralamasında güncelleme 'Fred' SEO dünyasını salladı.
Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

LovePlanet Nedir, Nasıl Kullanılır?

Romanson Saat Fiyatları

Online Efektli Video Hazırlama Programı

Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülür?

Akla Zarar Kartlar Oyunu