Blogunuzun Katili Olmanızı Kolaylaştıracak 5 Yol

Bu tür yazılar düz mantık yazılardan daha fazla dikkat çekiyor. Bu tip yazılara yabancı bloglarda popüler olmayan blog yaratmanın yolları şeklinde de rastlayabiliyoruz.

İnsanlar kimi zaman para kazanma hevesi ile kimi zaman da hobi olarak bir uğraş olması sebebi ile blog açıyor ve blog yazarlığına başlıyorlar. Ancak görüldüğü üzere aralarından sadece bazıları popüler oluyor ve yazmaya devam ediyorlar.

Herkes nasıl blogumu yükseltebilirim, popüler bir blog haline nasıl getirebilirim ilgili araştırmalar yapıyor. İşte bu yazımızda popüler blog yazarı olmak değil blog katili olmanıza yarayacak 5 ipucunu bulacaksınız.


1-Blogunuzu Sevmeyin!


Blogunuzu hiç sevmeyin, onu sevgisizlikten nefessiz bırakıp ölmesini sağlayabilirsiniz.
Bana göre popüler bir blog yazarı olmamın ve iyi bir blog katili olmanın en etkili yolu budur.  Çünkü blogunu gerçekten seven bir blog yazarı blogunu düzenli olarak günceller. Kaliteli içerikler oluşturur. İnsanlara faydalı yazılar yayınlar. 

Blogunuzu öldürüp, bir blog katili olmak istiyorsanız bunları yapmayın.


2-Etkileşimi Reddedin!


Başarılı blog yazarları blogunda yayınladığı içerikleri sosyal medya hesaplarından ilgili #hashtag'ler ile paylaşır. Diğer blogların yazılarına yorumları ile katkı sağlar. Diğer blog yazarlarının yazılarını da sosyal medya hesaplarından beğenir ve paylaşır. Çünkü bunları yapmanız blogunuzun fark edilmesini ve popüler olmasını sağlar. Bunları yapmayın!


3-Kimseye Yardım Etmeyin!


Diğer insanların sorunlarını duymazdan gelin. Sorunun çözümünü bilseniz dahi susun ve paylaşmayın. Etrafımızda gördüğümüz başarılı blog yazarlarının en büyük ortak noktası şüphesiz ki, insanların problemlerini çözmeleri ve karşılaştıkları sorunları gidermeleridir. Ufak tefek küçük yardımlar karşılığında para talep edin. 

Örneğin, bir blog yazarı temasına küçük bir eklenti eklemenizi rica ederse hemen buna bir fiyat biçin ve ücret talep edin. 

Blogger lügatınızdan yardım, yardımlaşma gibi sözcükleri tamamen çıkarın. 


4-Yazılarınızı Hayalinizden Yazın ve Yayınlayın!


Başarılı blog yazarları iyi not tutan kişilerdir. Aldıkları notları daha sonra inceleyerek ortaya muazzam içerikler çıkarıyorlar. Şehir içi otobüs yolculuğu bile yapsalar akıllarından hep yeni içerik fikirleri üretiyorlar. Fikir aşamasına getirdiklerini önce notlara, daha sonra da içeriğe dönüştürüp bloglarında yayınlıyorlar. Bu tüm insanların her daim yaptığı ancak sadece blog yazarlarının hareket kazandırdığı bir eylemdir. Bu yüzden bunu başarabilen blog yazarları popüler oluyorlar.

Siz bunu yapmayın. Tüm fikirleriniz haylinizde kalsın. Hatta hayalinizden yazınızı yayınladığınızı, kaç yorum aldığınızı, yazınızın okunma sayısını milyonlar olarak tasvir edebilirsiniz.


5-SEO'ya Veda Edin!


Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO konusuna hiç kafa yormayın. Blogunuzu arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için uğraşmayın. Çünkü blogunuz arama motorlarında üst sıralara çıkarsa yüz binlerce organik ziyaretçiniz olur. Ziyaretçisi olan bir blogu öldüremezsiniz. O yüzden bununla uğraşmayın. 

SEO kavramlarını öğrenmeye gayret etmeyin. SEO Uzmanlarının tavsiyelerini kulak ardı edin. Anahtar kelime araştırmasını görmezden gelin. Her başarılı blog yazarı SEO konusuna eğilir ve bloglarını arama motorlarından üst sıralara çıkarmak için SEO tekniklerini uygularlar.
Çünkü SEO blogun yaşaması için hava gibi, su gibi gerekli bir şeydir.

Blogunuzu öldürmek için onu SEO'suz bırakın.


Son Sözler!


Şimdi nasıl blog katili olacağınızı biliyorsunuz. Bu 5 adımı ihmal etmezseniz profesyonel blog katili olabilirsiniz.

Popüler olmayan blog yazarı olmanın yollarını öğrendiniz. Eğer tam aksini öğrenmek istiyorsanız o halde daha önce yayınladığım yazılara göz atın derim.

İyi Bir Blog Yazarı Nasıl Olunur?
Blog Yazarlığında Fark Yaratmak İçin 10 İpucu
Blogunuzun Trafiğini Arttıracak Yöntemler
Blog Yazılarınız İçin Denetim Listesi
Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

  1. Hem faydalı hem gülümsetici bir yazı olmuş :) Arada bir hangisini okuduğumu karıştırıp şaşkınlığa düştüm ve sonrasında gülümsedim :) Negatif yazım şekli daha ilgi çekici, elinize sağlık.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yaparken konu ile alakalı ve güzel Türkçe'mizi doğru kullanarak yorum yapınız.

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

Ramazan'da diş bakımınızı ihmal etmeyin

Türkiye’nin “Ter Kokusu ile İmtihanı”na Orhan Gencebay dokunuşu

FEST’le İtalya’nın her köşesi ayrı güzel!

Bülent Ortaçgil - Bu Su Hiç Durmaz

KADIKÖY’DE 19 MAYIS COŞKUSU