Sanal Ofis Nedir ? Freelance Uzmanlara Öneriler!

Sanal Ofis son zamanlarda sıkça duyduğum bir terimdi. Ajandama aldığım notlar arasında Sanal Ofis Nedir? notunu görünce vakit ayırıp detaylı bir şekilde inceleme fırsatı buldum. Zaten nerede bir Home Office ya da Freelance kelimesini görsem / okusam gözlerim ışıldıyor diyebiliriz.

Bende home ofis'te freelance olarak çalışmaktayım. İlk başladığım zamanlarda sadece blog yazarıydım ancak şuan kurumsal firmalara kurumsal içerikler hazırlıyor ve eskiye göre daha profesyonel hizmetler veriyorum. Ve itiraf etmeliyim ki, profesyonelleştikçe işiniz sizden daha profesyonel atraksiyonlar bekliyor.

En muzdarip olduğum konu ise kurumsal bir yapıya bürünememektir. Bilgisayarım, internet bağlantım, cep telefonum ve içerik üretme yeteneğim ile birlikte çok uyumlu bir ekip olsak da bazı zamanlar yönetim eksikliği ya da profesyonellikten uzak bir hizmet verdiğime şahit oluyorum. Evet kimi zaman amatör ruhlu olmak müşteri ilişkileri bakımından artı değer gibi görünse de kimi zaman bu amatörlük dezavantaja dönüşebiliyor.

Home Ofis çalışıyor olmak evden çalışmak olsa da sürekli evde olmak anlamına gelmiyor. Bir nefes almak için dışarı çıktığınız anda kargonuzun gelmesi belki de günlerdir beklediğiniz dökümanların elinize ulaşamayarak geri dönmesine neden olabiliyor.

Biraz kafayı dağıtmak için sessiz bir ortama ihtiyaç duyup telefonunuzu sessize aldığınız anda arayıp size ulaşamayan müşteriler ne büyük bir kayıptır değil mi?

İşte tam da bu nokta da Sanal Ofis imdada yetişiyor.

Benim gibi freelance olarak çalışan, tüm işlerini home ofisinden yöneten, saha elemanı da, sekreteri de kendisi olanlar için yepyeni bir girişimden bahsediyorum.

İnternette gezindiğim bir anda karşıma çıkan Kadıköy Sanal Ofis ibaresi oldukça dikkatimi çekmişti ve beni not almaya mecbur bırakmıştı. İşte bu içeriği günler sonra olsa da bu vesile ile okumaktasınız.

Sanal ofis kısaca tanımlamak gerekirse, freelance olarak çalışanların aktif olarak kullanmadı ama arkasında profesyonel bir ekip desteği olması demektir. Diyelim ki, siz home ofisinizde çalışma anında iken, çok güzel bir içerik üretiyorken çalan telefonunuz tüm dikkatinizi dağıtıyor. Telefonu açmanız bir dert açmamanız bir derttir. Açsanız dikkatiniz tamamen dağılacak açmasanız arayan müşteriyi cevapsız bırakmış olacaksınız.

İşte bu gibi durumlarda Sanal Ofis profesyonel bir şekilde sizin yerinize telefonları cevaplıyor ve gerekli yönlendirmeleri sağlıyor.

Bu konuda en net açıklama şu şekilde verilmiş ;

Mikrofis çözümleri, bu gibi sorunlar yaşayan herkesin en ekonomik ve en ideal seçenekleriyle yanında. Prestijli bir adres, Asistanlık hizmeti (telefonlarınızın şirketinizin adıyla karşılanması), Kargo hizmeti, Size özel sabit telefon numarası tahsisi, fax hizmeti gibi bir çok hizmeti çok düşük bütçelerle sağlayabilir ve iş hayatınızda rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz.

Kartvizitinizde home ofis olarak kullandığınız evinizin adresi mi yoksa kurumsal bir yapıya sahip olan ofis adresi mi olsa daha profesyonel görünürsünüz. Şahsen ben daha profesyonel blogger olurum. :)

Freelance Uzmanlara Öneriler!

Daha kurumsal bir yapıya sahip olmak istiyorsunuz ancak maliyetler gözünüzü korkutuyorsa Sanal Ofis tüm korkularınızı yenerek kendi işinizi daha profesyonel olarak yapmanızı sağlayacaktır.

Sanal Ofis ile ilgili araştırmalarımı yaptım ve Miko Ofis iletişim formundan aklıma takılan detayları sormak için iletişime geçtim. Sanırım gün içerisinde arayıp soracağım soruları cevaplayacaklardır.

Sanal Ofis ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://www.mikrofis.com/

Konumuz ile alakalı hazırlanmı bir adet de video mevcuttur. İzlemek isterseniz aşağıdaki playerdan izleyebilirsiniz.

Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

LovePlanet Nedir, Nasıl Kullanılır?

Romanson Saat Fiyatları

Online Efektli Video Hazırlama Programı

Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülür?

Akla Zarar Kartlar Oyunu