Yozgat'da Çiçek Nereden Sipariş Edilir?

Yozgat Çiçek almak ve sipariş etmek için gelişmemiş şehirlerimizden birisi gibi görünse de işin aslı hiç de öyle değildir.

Yozgat şehrinin küçük bir Anadolu Kenti olduğu konusunda mutabık olabiliriz ancak imkanları bakımından gelişmemiş olduğunu söylemek abesle iştigal olur.

Yozgat Çiçek
Geçtiğimiz günlerde Adana'da bir kaç arkadaş bir araya gelip Yozgat üzerine sohbet ederken bir arkadaşımın ''Yozgat'ta çiçek almak istesen çiçekçi bile bulamazsın'' diye alaycı söylemi beni oldukça rahatsız etmişti. Hem Yozgat'ı daha önce görmemiş hem de hiç görmediği bir şehir hakkında ön yargılı bir yaklaşımda bulunması rahatsız etmişti.

Dilimin döndüğü kadarıyla, ifade edebildiğim kadarıyla Yozgat'ın sanıldığı gibi az gelişmiş, imkanları kısıtlı bir şehir olmadığını anlatmaya çalıştım.

Örneklerim arasında mevzu Yozgat'ta Çiçek olduğu için aynı konu üzerinden devam ettim. Yozgat'ta Çiçek Şehri isimli bir çiçekçi olduğunu ve çiçek konusunda her türlü ihtiyaca ve talebe kısa sürede cevap verdiğini aktardım. Bir nebzede olsa o arkadaşımın Yozgat'a karşı olan ön yargısını kırmayı başardım.

Eğer Yozgat'ta çiçek nereden sipariş edilir gibi bir sorunuz varsa size hiç çekinmeden Yozgat Çiçekçilik diyebilirim.

Neden Çiçek?
Çiçek, çağlar boyu insanların birbirini mutlu etmek için, özel günlerini kutlamak ve tebrik etmek için kullanılan bir araçtır.

Anneler gününde annemize, sevgililer gününde sevgilimize, yeni bebeği olan dostlarımıza, yen iş yeri açan arkadaşlarımıza, yıl dönümlerimizde veya cenazesi olup kötü gün geçiren yakınlarımıza en anlamlı gönderi çiçektir.

Bu yazıya arama motorlarına Yozgat Çiçek, Yozgat Çiçekçi, Yozgat'ta çiçek, Yozgat Çiçek Siparişi, Yozgat Çiçek Gönderimi gibi aramalar yaparak ulaşan kişilere Çiçek Şehri olarak bilinen Yozgat Çiçekçilik firmasını gönül rahatlığıyla önerebilirim.

İster Yozgat'ta olun , ister Yozgat'a kilometrelerce uzaktaki bir şehirde olun bir telefon ile Yozgat Çiçekçilik vasıtası ile istediğiniz adrese gün içinde çiçek teslimatı yaptırabilirsiniz.

Üstelik yalnızca çiçek siparişi konusunda değil, sünnet şekeri, bebek şekeri, nikah şekeri ve diğer tatlı hediye çeşitleri ile de hizmet vermektedir.


Her Cuma Karısına Çiçek Götüren Adam?
Madem bugünkü içerik konumuz çiçek üzerine oldu o halde çocukluğumdan kalma bir çiçek hikayesini de anlatmak güzel olacaktır.

Ortaokul 7. sınıf öğrencisi iken Adana'da oturduğumuz sokağın sonunda oturan orta yaşlarda bir amca vardı. Bu amcayı ismiyle tanımıyordum ama o da bizim gibi uzun yıllardır burada oturuyordu. Çünkü o her gün sabah işe giderken bende okula gidiyor, o işten dönerken bende okuldan dönüyordum ve çoğunlukla karşılaşıyorduk.

Uzun boylu saçları hafif dökülmüş, gür bıyıklı, her zaman şık giyinen ve omuzunda her daim bir çantası bulunan bu amca ile bazı karşılaşmalarımızda elinde bir buket çiçek olurdu.

Önceleri bazı zamanlar karısına çiçek alan iyi bir adam olarak nitelendirdiğim bu amcanın elinde buketle gördüğüm günleri bir düşününce her cuma akşamı olduğunu fark ettim. Daha sonraları özellikle takip ettiğimde gerçekten de her cuma akşamı elinde bir buket çiçek ile sokağa giriyordu.

Bir gün okula geç kalıp okula minibüs ile gitmek durumunda kalmıştım. Dolmuşa bindiğimde en arkada bu amcanın oturduğunu ve tek boş koltuğun hemen yanı olduğunu gördüm. Kendisi de kafa işareti ile yanındaki boş koltuğu işaret edince hemen geçip oturdum. O da beni tanıdı.

Başımı okşadı ve ''okul nasıl gidiyor?'' gibi bir muhabbete girdik.

Merakımı bir türlü yenemiyordum. Eğer bu amcaya neden her cuma akşamı elinde bir buket çiçek ile geldiğini sormazsam çok iyi bir fırsatı kaçıracakmış gibi bir hisse kapılmıştım.

Tüm cesaretimi toplayıp sordum. ''amca neden her cuma akşamı eve elinizde bir buket çiçek ile gidiyorsunuz'' diye sordum.

Gülümsedi ve '' her cuma olduğunu nereden biliyorsun bakalım'' dedi.
Takip ettim amca, önceleri anlamadım ama sonraları dikkat edince yalnızca cuma akşamları elinizde çiçek olduğunu anladım diyerek kendimden emin bir şekilde cevap verdim.

''Ben her cuma akşamı eşimin mübarek cuma gününü kutlamak için ona çiçek alırım'' dedi.

''Her cuma mı?'' dedim hayretle.
''Evet her cuma, ben eşimi çok severim, o da çiçekleri çok sever, cuma günleri de mübarek bir gün olduğu için kuru kuru bir tebrikleşme olmasını istemediğim için ona çiçekler alırım'' dedi.

O zamanda çok şaşırmıştım ancak şimdilerde bu anımı anımsadığımda daha çok şaşırıyor ve hayret ediyorum.

Günümüzde kaç erkek her cuma akşamı kapıda karısının karşısına elinde çiçekle çıkıyor ki.

Yaşadığımız güzel ülkemizde her cuma eşine çiçek götüren adamların çoğalması dileğiyle.

Yozgat Çiçekçilik adres        : İstiklal Sokak Çağrı Pasajı içi  Alt Kat No:4 66100 Merkez / Yozgat
Yozgat Çiçekçilik Tlf            : 03542170456
Yozgat Çiçekçilik e-mail       : yozgatcicekcilik@hotmail.com
Yozgat Çiçekçilik Whatsapp : 0546 205 0107
Yozgat Çiçekçilik Websitesi  : yozgatcicekcilik.com.tr


Hoşça kalın.
İyi bloglamalar dilerim.


Yozgat Çiçekçilik
Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

  1. Ben Ankara'dayım Yozgat'a çiçek göndermek için çok çabalıyordum. Bundan sonra uğraşmayız madem böyle kolaymış.

    YanıtlaSil
  2. Yozgat'ı çok merak ediyorum. En kısa zamanda gidip bir Yozgat gezisi yapacağım. Orada bulunan sevdiklerime de buradan çiçek alıp giderim inş.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yaparken konu ile alakalı ve güzel Türkçe'mizi doğru kullanarak yorum yapınız.

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

LovePlanet Nedir, Nasıl Kullanılır?

Romanson Saat Fiyatları

Online Efektli Video Hazırlama Programı

Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülür?

Akla Zarar Kartlar Oyunu