Yeni Nesil Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara tütüne duyulan bağımlılığı ortadan kaldırmak ya da sigaranın zararlarını en düşük seviyeye indiren elektronik bir cihazdır. Bazen e-sigara adıyla da kullanılır. Elektronik sigara normal sigaradaki gibi duman üflemez onun yerine buhar oluşturur ve içinde bulunan çeşitli maddeler bu buharı içine çeker. Buharın içinde nikotinde bulunabilir. Elektronik sigara dumansız ve buharlaşıcı bir mekanizmadır. Elektronik sigaradaki kartuşun içindeki alkoloit sıvısı çeşitli maddelerden oluşmaktadır fakat cihaz tütün ürünlerinde bulunan kanserojen maddeleri içermemektedir. İnsanlara verdiği etkiyle normal sigaralardan farklı olmakla birlikte sanki sigara markanızı değiştirmiş gibi bir etki uyandırabilir. İçerisindeki kartuş sayesinden nikotin derecesini seviyelendirebilirsiniz. Sigara kullanımın oranınıza göre belirlenen seviyeden başlayıp sıfır nikotine kadar azaltarak kullanılır ve vücut sigara bağımlılığından kurtulur. Eleaf-iStick-TC-100W-lyche-elektronik-sigara-Gümüş-01

  Elektronik Sigara Avantajları ve Dezavantajları Elektronik sigara avantajları; normal sigarada bulunan insan vücuduna zararlı olan kanserojen maddeleri içermez, duman üretmez bu yüzden 4000 maddeye yakın kimyasal içerikleri etrafa vermez, etrafınızdaki insanlar ve çevrenizdekiler için zararsız ve rahatsız edici değildir, yangın çıkarma tehlikesi azdır.

  Elektronik sigaranın dezavantajları ise; cihaz düzgün tasarlanmamışsa problem çıkarabilir. Propilen glikol sadece buharlaştığında zararsız bir maddedir. Elektronik sigaranın rezistansı olması gereken ısıdan fazla ısı üretirse değişime uğrayacak propilen glikol kanserojen etki gösterir. Etraftaki pasif içiciler tarafından tehlike yaratmaz fakat dışarı verilen buhar içerisinde az da olsa bir miktar nikotin bulundurur. Sigara içilmesi yasak olan yerlerde kullanılabilir. Elektronik sigara cihazları zaman zaman sensör arızası yapar kısa süreli olan bu arızalarda atomizer sürekli aktif olur ve cihaz aşırı ısınabilir. Elektronik sigaraların kullanım veya şarj esnasındayken patlamaları sonucu çeşitli yangın ya da yaralanmayla sonuçlanan kazalar meydana gelmektedir. Elektronik sigara tamamen sigaranın yerini alabilecek bir değildir. Sadece sigarayı bırakmada yardımcı olabilecek bir cihazdır. Elektronik sigara normal sigarayı bırakmak isteyenlerin el ve dudak alışkanlıklarını ortadan kaldırmadan koku ve duman özelliklerini de cihaza katarak üretilmiştir. Gerçek sigaraya benzetilmiş elektronik sigaralar çoğunlukla sigarayı bırakmak isteyenler için yardımcı bir konumdadır. Dışarıya sadece buhar verdiği için pasif içicilik oranını azaltmaktadır.
Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

  1. Elektronik sigaralar bence sigaraya oranla daha az zararlı bilimsel araştırma yapılmalıdır ve Türkiye de serbest olmalıdır.

    YanıtlaSil
  2. Elektronik sigaranın zararlı olduğunu duymuştum ama bu faydalı bişeye benziyor.

    YanıtlaSil
  3. sigarayı bıraktıracağını sanmıyorum

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yaparken konu ile alakalı ve güzel Türkçe'mizi doğru kullanarak yorum yapınız.

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

LovePlanet Nedir, Nasıl Kullanılır?

Romanson Saat Fiyatları

Online Efektli Video Hazırlama Programı

Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülür?

Akla Zarar Kartlar Oyunu