Blogger Giriş Ekranı Şenlendi!

Blogger, blog yönetim sistemleri içerisinde en çok kullanılan sistemdir. Google, Blogger'ı ilk satın aldığı günden bu yana birçok önemli değişiklik yaparak bu servisine ne kadar önem verdiğini her daim göstermiştir. Yenilikler yaptı, yönetim panelini daha kolay kullanılır hale getirdi, sosyal ağlar ile bütünleştirdi yetmedi blog yazarlarının gelir elde edebilmesi için Adsense'ye bağlayarak çıtayı oldukça yükseltti.

Böyle bir servisin ücretsiz yıllardır ücretsiz olarak hizmet vermesi de cabası.

Daha önce Neden Blogspot isimli bir içerik hazırlamıştım. Bu yenilikler ile neden blogspot dediğim daha da anlaşılmıştır umarım.

Son olarak bugün işten eve gelip yepyeni içerikler üretmek için bilgisayarımı açtığımda blogger giriş ekranının rengarenk olup şenlendiğini gördüm.

Gerçekten güzel bir değişim olmuş. Daha basit ve simple tasarımları seven Google bu kez biraz değişiklik yaparak Blog yazarlarını etkilemeyi hedeflemiş olabilir.

Blogger İnsert Special Characters (Blogger Özel Karakter Ekleyin Özelliği)
Renklenmiş giriş ekranından önce blogger yazı editörüne eklenen küçük ama güzel bir özelliğe değinelim. Blogger yazı editör ekranına İnsert Special Characters yani Özel Karakter Ekleyin özelliği getirildi. Daha önce kodlarla yapabildiğimiz birçok özel işarete, özel karaktere artık açılır bir pencere üzerinden bir tık ile ulaşabiliyoruz.

Aşağıdaki resimde yeni özelliğin yerini ve şeklini görebilirsiniz.
Blogger İnsert Special Characters


Blogger giriş ekranındaki şenliği aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz. :)
Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

 1. dediğiniz gibi giriş ekranı şenlendi ama blogger içinde herhangi bir yenilik yok sanırım. sadece ambalajı daha gösterişli hale getirmişler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız çok fazla bir değişiklik yapılmadı ancak küçük bir değişiklik benimde gözümden kaçmış. İçeriği yeniden düzenleyip bu değişikliği de değindim. (Blogger Özel Karakter Ekleyin Özelliği)

   Sil
  2. bir süredir o işareti görüyordum fakat sadece emoji eklemek için koyulduğunu düşünmüştüm. hiç tıklayıp bakmadım bile. oysa gayet kapsamlı bir özellikmiş. bu vesileyle ben de öğrenmiş oldum.

   Sil

Yorum Gönder

Yorum yaparken konu ile alakalı ve güzel Türkçe'mizi doğru kullanarak yorum yapınız.

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

Ramazan'da diş bakımınızı ihmal etmeyin

Türkiye’nin “Ter Kokusu ile İmtihanı”na Orhan Gencebay dokunuşu

FEST’le İtalya’nın her köşesi ayrı güzel!

Bülent Ortaçgil - Bu Su Hiç Durmaz

KADIKÖY’DE 19 MAYIS COŞKUSU