White Collar, Neal Caffery'in Hikayesi

Bir çok yabancı dizi izledim ve bu dizilerden kayda değer olanlarını blogumda paylaştım. White Collar isimli bir dizi var ki bu dizi hakkkında bir kaç kelam etmesem vefasızlık etmiş olurdum. White Collar yani Beyaz Yaka isimli bu dizi beni o kadar etkiledi ki anlatmak mümkün olacak mı bilemiyorum.

Neal Caffery hep en sevdiğim adamlar arasında olacaktır...

Neal çok zeki bir hırsızdır ve bir kez yakalanabilmiştir. FBI ajanı Peter Burke onu ikinci kez yakalamış ancak ikinci yakalanma tamamen Neal'ın isteği ile olmuştur. Hapisten ustaca kaçan Neal sevdiği kadın olan Kate'i bulamayınca yıkılmıştır. Ajan Burke tarafından hapishaneye iade edilirken bir antlaşma teklif eder. Kendisi diğer suçluların yakalanmasında kendisine yardım edecek ve kendisi ile birlikte çalışacaktır.

Ajan Burke bunu kabul eder ve ayağına takılan bir izleme takip cihazı ile birlikte çalışmaya başlarlar. İlk başlarda ona olan güvensizliği hat safhada olsa da sonraları iyi arkadaş olurlar.

Bir çok çözülmesi imkansız olayı Neal ve Ajan Burke birlikte çözerler. FBI'ın en kıymetliği varlığı haline gelir.

Dizi 6. sezon 6. bölümde müthiş bir final yaptı. Dizinin finalini açıklayarak izlemek isteyenlere saygısızlık etmek istemiyorum.

Ancak dizinin her bölümünde çok güzel şeyler öğrendim.

Neal'ın en yakın arkadaşı Mozzie öyle müthiş birisi ki, onu izlemek arı bir zevkti. Kitaplardan, ünlülerden alıntılar yaparak diziye ayrı bir hava katmıştır.

Ajan Burke'ın eşi Elizabeth Burke ekranda görüp göreceğiniz en tatlı hatunlardandır.

Dizi tamamen bir zekanın ürünüdür. Her bölümde ufkunuzun genişlediğine şahit olacaksınız. Dizinin bana öğrettiği en güzel şeylerden birisi bakış açısıdır. Hep başka bir yol daha vardır repliği hafınıza kazınacaktır.

Bu aralar izleyecek bir şeyler arıyorsanız mutlaka White Collar dizisini değerlendirmelisiniz.

İyi seyirler dilerim.
Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

  1. Senin önerin üzerine izlediğim ve hayran kaldığım bir dizi. Eğer izlemeyen varsa sizin aracılığınız ile kesinlikle izlemelerini tavsiye ediyorum. En çok etkilendiğim sahne ise mozzy isminin nereden geldiğini anlatan sahne idi.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yaparken konu ile alakalı ve güzel Türkçe'mizi doğru kullanarak yorum yapınız.

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

Ramazan'da diş bakımınızı ihmal etmeyin

Türkiye’nin “Ter Kokusu ile İmtihanı”na Orhan Gencebay dokunuşu

FEST’le İtalya’nın her köşesi ayrı güzel!

Bülent Ortaçgil - Bu Su Hiç Durmaz

KADIKÖY’DE 19 MAYIS COŞKUSU