Blogger Arşiv Sayfası Nasıl Oluşturulur?

İçerik Güncelleme : 02/04/2017
Bu yazıda yer alan adımlarla artık bir arşiv sayfası oluşturulamamaktadır. Yeni yöntemler için Blogger'da Site Haritası veya İçindekiler Bölümü Nasıl Oluşturulur? isimli içeriği okuyabilirsiniz.

Bir kaç okurumdan arşiv sayfam ile ilgili soru almıştım. Ajandama aldığım notlar içerisinde ''Blogger Arşiv Sayfası Nasıl Oluşturulur?'' isimli bir makale başlığı yazmışım. Şimdi o notu gün yüzüne çıkarma zamanı geldi.

Arşiv sayfası için yine bir kod dizini kullanacağız. Belki de Blogger'ı güzel kılan ve en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi olmasındaki payda bu küçük kodlarla yapabildiklerimizdir.

1.Adım - Blogger Yönetim paneline girip, sayfalar bölümünden yeni bir sayfa oluşturuyoruz. (Statik sayfa oluşturma diyenler de var) Sayfanın ismini Arşiv şeklinde isimlendiriyoruz. Ben Arşiv dedim siz başka bir isimde verebilirsiniz. Bütün Yazılar - Tüm İçerikler gibi isimlerde kullanabilirsiniz.

2.Adım - Oluşturduğumuz sayfanın HTML bölümüne gelip aşağıdaki kodları yapıştırıyoruz.

<script src="http://yourjavascript.com/9184200431/blogtoc-min.js" type="text/javascript">
</script>
<script src="http://profesyonelblogger.blogspot.com/feeds/posts/default?max-results=9999&amp;alt=json-in-script&amp;callback=loadtoc">
</script>

3.Adım - Yukarıda verdiğim kodların içerisinde srgz yazan kırmızı renkli yeri kendi blogunuzun ismi ile değiştirin.

Dip Not : Arşivin yüklenmesi içeriğin çokluğuna göre değişebilir. Arşiv sayfasının en üstüne ''Arşiv'in yüklenmesi biraz zaman alabilir. Lütfen bekleyiniz'' gibi bir uyarı yazısı yazabilirsiniz.

Profesyonel Blogger
İyi Bloglamalar
Yorum yapma şeklinizi seçiniz: yada

Yorumlar

Profesyonel Blogger'da bu hafta en çok okunan 5 içeriğe de göz atmak ister misiniz?

Ramazan'da diş bakımınızı ihmal etmeyin

Türkiye’nin “Ter Kokusu ile İmtihanı”na Orhan Gencebay dokunuşu

FEST’le İtalya’nın her köşesi ayrı güzel!

Bülent Ortaçgil - Bu Su Hiç Durmaz

KADIKÖY’DE 19 MAYIS COŞKUSU